DANTEL HAVLU KENARI MODELİ YAPIMI

İki renkli dantel havlu kenarı

Havlu kenarı modeli için sizlere yine güzel bir dantel modeli göstermek istiyorum. İki renkli üçgen dilimler halinde yapılmış olan bu model havlu kenarında çok şık durmuş. Sizlerde dantel işleriniz arasına bu modeli ekleyebilirsiniz.

Dantel havlu kenarı modeli yapımı için beyaz ve pembe renkte dantel ipi kullanılmış. Bu iki renk çok güzel olmuş. Pembe tonlarında ve beyaz renkte havluların kenarına bu dantel modelini yapabilirsiniz.

Üçgen dilimler şeklinde yapılmış olan bu model çok şık durmuş. Gösterişli bir model olan bu dantel havlu kenarı modeli çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz havluların kenarlarına çok yakışacaktır.

Burada yapılan dantel havlu kenarı örneği 46 cm’lik bir havlunun kenarına yapılmış. Burada da bahsedildiği gibi havluların büyüklükleri farklı olduğu için siz ona göre modeli ayarlamalısınız. 46 cm’lik havlunun kenarına 5 tane üçgen dilimi yapılmış.

Bu ölçüdeki bir havlunun kenarı için öncelikle beyaz dantel ipi ile kenar bandı yapılmış. Bunun için ise 61 tane trabzan yapılmış. Daha sonra üçgen modelin dilimleri oluşturulmuş. Burada ise beyaz ve pembe dantel renklerindeki ipler bir arada kullanılmış.

Üçgen dilimli dantel havlu kenarı modelinin yapım aşamaları video sahibi tarafından çok detaylı bir şekilde anlatılmış. Dantel işi yapmakta zorlanan bayanlar bu videodaki ayrıntılara dikkat ederek kolayca modelin yapımını öğrenebilirler. Aşağıdaki videoda detaylar ayrıntılı bir şekilde verilmiş ve güzel bir dantelli havlu kenarı modeli ortaya çıkartılmış.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu