DAMAT LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizler için yapılabilecek damat lif modeli

Sizlerle sık sık yeni ve farklı lif modellerini paylaşmaya devam ediyorum. Bugün yine çeyizler içerisine eklenebilecek çok şık ve gösterişli damat lif modeli yapımının detaylı yapım aşamasını paylaşmak istiyorum.

Çeyizler içerisinde birbirinden farklı lif modelleri ekleniyor. Daha önce sitemizde birçok farklı lif örnekleri paylaşmıştım. Önceki yazılarımı inceleyerek değişik lif modellerini öğrenebilirsiniz.

Damat lif modeli yapımı için siyah lif ipi yardımı ile lifin yapımına başlanmış. İlk önce lifin beden kısmı yapılıyor. Bunun için ise ayaklardan başlanarak lif yapılmaya başlanmış. Lifin beden kısmı yapıldıktan sonra damat modelinin kafa kısmı yapılmış.

Burada dikkat edeceğiniz detaylardan birisi iplerin bir arada ilerlemesi olacak. Video içerisinde iplerin geçişleri ve nerelerde nasıl bir örgü yapılacağı anlatılmış.

blank

Lif modelinin yapımı çok basit bir kaç ip bir arada kullanıldığı için model sizi korkutmasın. Lifin en başından en sonuna kadar fıstıklar yapılarak ilerlenmiş ve lif modeli tamamlanmış.

Burada olduğu gibi güzel bir lif modelinin oluşması için verilen sayılara özellikle dikkat etmeniz gerekir. Video içerisinde yapılan anlatımda lif modelinin en başından en sonuna kadar çok güzel detaylı bir anlatım yapılıyor. Lif örmeye yeni başlayanlar dahi videodaki anlatıma dikkat ederse sorun yaşamadan bu lif modelini yapabilirler.

Damat lif modeli yapımının detaylı yapım aşamasını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu