DALGALI LİF MODELİ

Gösterişli bir dalgalı lif modeli yapımı

Yeni lif modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugün yine sizlere yapımı oldukça basit olan ve kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz çok şık dalgalı lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını videolu anlatım olarak vermek istiyorum.

Çeyizlik lif modelleri içerisinde son zamanlarda sıklıkla karşıma çıkan örgü işlerinden birisi de bu dalgalı şekilde olan lif modeli. Yapımı basit olan bu lif modeli gösterişli olduğu için bayanlar tarafından sıklıkla yapılmakta.

Dalgalı lif modeli yapımı için öncelikle orta kısımdaki beyaz taban kısmı yapılmış. Burada her zamanki gibi klasik bir lif tabanı yapılmış. Dalgalı lifin bu beyaz kısmını bilmeyenler videodaki anlatımı takip ederek buranın yapımını öğrenebilir. Bu taban kısmı bir çok lif modeli yapımında kullanıldığı için ilerde işinize çok yarayacaktır.

Beyaz lif ipi ile lifin taban kısmı yapıldıktan sonra bu seferde kenar kısımlarındaki dalgaların yapımına geçilmiş. Burada yine lif boyunca fıstıklar yapılıyor. Bu şekilde bir dalga görünümü elde etmenin çok küçük bir detayı var.

Çeyizlik lif modeli için taban kısmın etrafına istenilen renkli ipler ile fıstıklar yapılmaya devam edilmiş. Bu fıstıklar yapılırken dalgalı bir görünüm elde edilmesi sağlanmış. Ama en sonda siyah ip ile yapılan fıstıklar yapılırken yapılan bu dalgaların sabitlenmesi sağlanmış. Bu şekilde lif modeli yapıldıktan sonra ise orta kısma bir çiçek yapılarak lif tamamlanmış.

Dalgalı lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu