ÇOK KOLAY TIĞ İŞİ BOĞAZLI KAZAK YAPILIŞI

Tığ işi boğazlı kazak modeli için sizlere kadınlar için yapılmış şık ve bu senenin modasına uygun bir kazak modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ işinden kolay ve farklı bir kazak modeli yapmak istiyorsanız bu örneğe göz atabilirsiniz.

Kazak modelleri için bugün sizlere bayanlar için yapılmış olan şık bir tasarım göstermek istiyorum. Örgü işinden yapılmış kazak, hırka, ceket gibi modelleri kullanmayı seviyor ama bunları yapamıyorsanız mutlaka sizlere gösterdiğim videolara bakmalısınız. Şiş örgüsü yapmakta zorlanıyorsanız veya yapamayacağınızı düşünüyorsanız o zaman tığ işinden yapılmış olan örgü işlerine bakabilirsiniz.

ÇOK KOLAY TIĞ İŞİ BOĞAZLI KAZAK YAPILIŞI

Tığ işi boğazlı bayan kazak modeli tığ işinin en basit teknikleri ile yapılmış. Burada videoda size kazak çok şık ve farklı bir model gibi görünebilir ama sadece tırabzanlar ile yapılmış. Özellikle kullanılan ip modelin ve kazağın duruşunu değiştirmiş.

Kazak yapımına başlamadan önce video içerisinde ölçü detaylarından çok güzel bir şekilde bahsedilmiş. Kazağın beden kısmı enine örülerek işlenmiş. Burada kısa bir kazak modeli yapılmış. Ama dilerseniz daha uzun tunik şeklinde de bir kazak modeli yapabilirsiniz.

ÇOK KOLAY TIĞ İŞİ BOĞAZLI KAZAK YAPILIŞI

Tığ işi boğazlı kazak modeli yapımı için burada 7 adet Re Natura Slim Coton markalı ip kullanılmış. Bu ip sayısı burada yapılan ölçü için yeterli olmuş. Ama sizin yapacağınız kazağın büyüklüğüne göre ve elinizin sıkılığına göre de ip miktarı değişebilir. Tığ olarak 4 numara tığ kullanılmış.

Kazak yapımı için tek renk ip kullanılmış. Sizler isterseniz rengarenk veya birkaç rengi bir arada kullanarak da yapabilirsiniz. Elinizde bulunan aynı kalınlıktaki ipleri bir araya getirerek de bu kazağı yapabilirsiniz. Videoyu takip ederseniz sorun yaşamadan bu kazak modelini bir kaç gün içerisinde yapıp kullanabilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlar için de oldukça kolay bir çalışma olacaktır.

ÇOK KOLAY TIĞ İŞİ BOĞAZLI KAZAK YAPILIŞI

Tığ işi boğazlı kazak modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@hafizeozhan

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.