ÇOK AMAÇLI KULLANILABİLECEK OYA MOTİFİ YAPIMI

Tığ işi çok amaçlı kullanılabilen oya motifi yapımı

Yeni ve farklı oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çok amaçlı kullanabileceğiniz çok şık bir tığ işi oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu modelin detaylı yapım aşamasını da aşağıda sizlere videolu anlatım olarak vereceğim.

Çeyizleri için yeni oya modelleri arayanlar için bugün çok şık bir oya motifi yapımı göstermek istiyorum. Oldukça büyük ve gösterişli olan bu oya motifini yazma kenarlarında kullanabileceğiniz gibi kolye yapımında veya şalların uç kısımlarının süslemelerinde kullanabilirsiniz. Bunun dışında dilediğiniz yerde süsleme olarak bu motifi kullanabilirsiniz.

Çeyizlik oya modeli yapımı için burada 4 farklı renkte oya ipi kullanılmış. Pembe, krem rengi, sarı ve yeşil oya ipleri kullanılarak bu oya modeli yapılmış. Siz kullandığınız yazmaya göre farklı renekte oya ipleri tercih edebilirsiniz. Video içerisinde, kullanılan oya iplerinin markaları ve numaraları hakkında bilgi verilmiş buradaki detaylara dikkat edip buradaki iplerden alabilirsiniz.

Oya modeli yapılırken ilk önce bir sihirli halka yapılmış ve etrafına sık iğneler yapılarak modelin yapımına başlanmış. Video içerisinde Derya Hanım her zaman olduğu gibi detaylı bir anlatım veriyor. Modelin en başından başlayarak sonuna kadar dikkat edilmesi gereken bütün detayları veriyor. Tığ ile el işi yapmaya yeni başlayanlar dahi bu oya motifini kolaylıkla yapabilir.

Tığ işi yazma kenarı oya motifi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu