ÇOCUK PANÇO MODELİ YAPIMI

Çocuklar için renkli panço modeli yapımı

Kız çocuklar için en çok yapılan örgü işlerinden birisi pançolar. Hem şiş örgüsü ile hem de tığ işi ile farklı panço modelleri yapılabilir. Bugün bende sizlere çok şık ve yapımı oldukça basit olan bir panço yapımı göstermek istiyorum.ÇOCUK PANÇO MODELİ YAPIMI

Tığ işi panço modeli şiş örgüsü örmeyi bilmeyenlerin kolaylıkla yapabileceği bir model. Model çok basit olsa da kullanılan ip sayesinde çok şık bir görünüm elde edilmiş.

Panço modeli yapımı için yeni çıkan Ören Bayan Trend Cake iplerden kullanılmış. Bu ipin en önemli özelliği renk geçişleri olan ve tüylenme yapmayan bir ip.

Panço modelinin yapımı için dikkat edilmesi gereken detaylar en başında açıklanmış. Burada yapılan pano 1-3 yaş için yapılmış olan bir model. Siz daha büyük bir panço modeli yapmak isterseniz nasıl daha büyük bir panço yapabilirsiniz. Bunun detayları açıklanmış. Bu sayede dilediğiniz yüklükte pançolar yapabilirsiniz.

Panço modeli yapımı için zincir çekildikten sonra modelin kurulumuna başlanmış. Burada sadece trabzan yapılarak panço ilerliyor. Dikkat edilecek detay yapılacak olan arttırmalar olacak. Bunu öğrenmek için videoda verilen anlatıma çok dikkat etmelisiniz.

Panço modeli tamamlandıktan sonra ise en sonunda uç kısımlar için püsküller yapılmış. Burada da püsküllerin nasıl yapılacağı açıklanmış.

Panço modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.