CİVCİV MODELLİ ÇOCUK LİFİ YAPILIŞI

Çocuklar için civcivli lif modeli

Çocuklar için daha önce bugs bunny karakterli bir lif modeli göstermiştim. Bugün ise yine çocuklara özel olarak yapabileceğiniz civciv modelli lif yapımını sizlere göstermek istiyorum. CİVCİV MODELLİ ÇOCUK LİFİ YAPILIŞI

Civciv modelli lif yapımı için burada hem yavru ağzı hem de mavi lif ipleri kullanılarak kızlara ve erkeklere özel lifler yapılmış. Lif modeli gerçekten çok şık duran hoş bir model. Çocuklarınız için kolaylıkla bu modeli yapabilirsiniz.

Civciv modelli lif yapımı için beyaz ip, istenilen renkte bir ip ve gaga kısmını yapmak için ise sarı bir lif ipi kullanılmış. Gözlerinde ise siyah bir lif ipi kullanılmış.

Bu lifin yapımında oldukça kolay ve herkesin bildiği yıldız modeli kullanılıyor. Beyaz ip ile örülmeye başlandıktan sonra renk geçişleri yapılarak lif tamamlanıyor. Burada dikkat edilecek detay renk geçişlerinin nasıl yapılacağı ve nerelerde arttırmalar eksiltmeler yapılarak lifin şekil alacağıdır.

Civciv modelli lif yapımı için beyaz ip ile 3 zincir çekildikten sonra fıstıklar yapılmaya başlanıyor. Burada ilk sırada arada birer tane zincir çekilerek 8 tane fıstıklar yapılıyor. Bu fıstıklar yapıldıktan sonra ise modelin kurulumuna geçiliyor.

Lif modeli yapımı için videoyu takip etmeniz yeterli. Çok kolay ve güzel bir anlatım yapılmış. Lif örmeye yeni başlayanlarda modelin yapımını rahatlıkla öğrenebilirler.

Civciv modelli lif yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.