ÇINAR YAPRAĞI SUPLA MODELİ YAPIMI

Sofraları şenlendirecek çınar yapraklı supla modeli yapımı

Bugün sizlere çok şık ve gösterişli bir supla modeli göstermek istiyorum. Sofraları renklendirecek olan bu çınar yaprağı supla modeli için sizlere aşağıda detaylı yapım aşamasını gösteren video sunacağım.

Daha öncede sizlere farklı supla modelleri göstermiştim. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu supla modelleri sofralarda çok şık duruyor. Özellikle son zamanlarda örgü işlerinden yapılan el işleri mutfakları renklendiriyor. Suplalar da sofraların en kullanışlı parçalarından birisi oldu.

Tığ işi supla modeli yapımı çok basit. Burada çınar yaprağı şekli yapılmış. Modelde çınar yaprağı şeklinin olması için videoda verilen anlatım iyi bir şekilde takip edilmeli ve arttırma-eksiltmelerin sayısı iyice öğrenilmeli. Video içerisinde zaten detaylı bir anlatım yapılmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu supla modelini yapabilirsiniz. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi buradaki anlatımı takip ederlerse sorun yaşamadan bu modeli yapabilir.

Supla modelinin yapımında burada yaprak şeklinde bir supla modeli yapıldığı için yeşil renkte bir örgü ipi kullanılmış. Tabi dilerseniz siz farklı renkleri kullanabilirsiniz. Mutfak dekorasyonumuza uygun olan renkleri seçerek güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Tığ işi çınar yaprağı supla modeli dışında farklı supla modellerini incelemek isterseniz daha önceki yazılarıma göz atabilirsiniz. Sitede yeni ve farklı supla modellerine sık sık yer veriyorum. Bu modellerinde videolu anlatım ile detaylı yapım aşamaları verilmiş.

Çınar yaprağı supla modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu