ÇİLEKLİ HAVLU KENARI YAPIMI

Havlu kenarı için çilekli dantel modeli

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için güzel bir havlu kenarı modeli göstermek istiyorum. Çilekli havlu kenarı modeli için sizlere yine detaylı anlatımı verilen bir video sunmak istiyorum.

Çilekli havlu kenarı modeli görüntüsü ile dikkat çeken çok şık bir model. Özellikle mutfak havlularının kenarlarında kullanılabilecek bir dantel modeli. Çok büyük olmadığı için mutfak havlularının kenarında çok şık duracaktır.

Bunun dışında el havlularının kenarlarında kırmızı renkte ip değilde havluya uygun olan bir renk seçerseniz de çok şık duracaktır. Renk seçimi size kalmış diyebilirim.

Çilekli havlu kenarı modeli için orta kısmında kırmızı dantel ipi kullanılarak çilek modeli yapılmış. Kenarlarında ise beyaz dantel ipi kullanılmış. Dantelin kenarlarını çevirmek için ve çileğin göbek kısmı için ise yeşil dantel ipi kullanılmış. Dantel modeli yapılırken 22 numara tığ kullanılmış.

Havlu kenarı modeline başlanırken öncelikle çileğin orta göbeği yapılarak başlanmış. Bunun için ise yeşil ip kullanılarak 12 zincir çekilmiş ve göbeğin yapımına başlanmış.

Göbek kısmı tamamlandıktan sonra kırmızı ip ile çilek kısmı yapılmış. Burada model yapılırken videoda verilen sayılara dikkat etmelisiniz. Yoksa modelin yapımında zorlanabilirsiniz ve modeliniz düzgün durmayabilir.

Çilekli havlu kenarı modeli yapımı için orta kısım tamamlandıktan sonra beyaz ip ile çevresi tamamlanmış. Diğer kısımların yapım aşamaları ve detayları öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu