ÇİLEK LİF YAPIMI

Çilek şeklinde lif yapımı

Güzel bir lif modelini sizlere göstermek istiyorum. Çilek görünümündeki bu lif modeli çeyizleriniz içerisinde çok şık duracaktır. Bunun yanında lif yapıp satanlar için yine çok güzel bir model.

Çilek lif modeli yapımı için örnek modelde kırmızı bir lif ipi kullanılmış. Çilek şeklinde lif yapıldıktan sonra yeşil ip ile yapraklar yapılmış. Beyaz lif ipi ile de küçük bir çiçek motifi yapılarak üzerine eklenmiş. Burada süsleme için ise küçük boncuklar kullanılmış.

Çilek lif modeli yapımı için burada mavi bir lif ipi kullanılmış. Siz isterseniz kırmızı ip kullanın tam bir çilek görünümü elde edin isterseniz de farklı renklerde ipler kullanarak renkli lif modelleri ortaya çıkartın.

Buradaki örnekte gösterilen çilek lif modeli biraz küçük olmuş. Örgüyü anlatının bahsettiği gibi dilerseniz içerisinde sabun koyup bu şekilde süsleme yapabilirsiniz. Ama siz biraz daha büyük işleyerek daha kullanışlı bir lif modeli elde edebilirsiniz. Video içerisinde de bu detaya ayrıca yer verilmiş.

İlgili Makaleler

Çilek lif modeli yapılırken bildiğimiz klasik lif tekniği fıstık modeli kullanılıyor. Burada önemli olan yapılacak arttırmalar ile lifin çilek görünümünü alması. Bu detaylarda yine video içerisinde bahsedildiği için zorlanmadan lif modelini yapabilirsiniz. Lif örmeye yeni başlayanlar için yine basit ve şık bir model.

Çilek lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu