ÇİLEK BEBEK PATİĞİ MODELİ YAPIMI

Çilek bebek patiği

Sizlere daha önce bebek patiği modelleri göstermiştim. Bugün size göstereceğim model ise yeni doğan bebekler için yapılabilecek güzel bir çiçek bebek patiği modeli.ÇİLEK BEBEK PATİĞİ MODELİ YAPIMI

Yeni doğan bebekler için güzel bir patik modeli arayanlar bu çilek bebek patiği modeli çok şık bir model. Kız bebekler için yapabileceğiniz bu patik yapımı da oldukça basit.

Burada yapılan patik modeli 6 aylık olana kadar kullanılabilecek bir model. Tabanı 10 cm olarak örülmüş. Siz isterseniz daha büyük bir taban yaparak biraz daha büyük patikler yapabilirsiniz.

Çilek bebek patiği modeli tığ ile işlenen bir model. Şiş ile örgü örmeyi bilmeyenler veya kolay bir patik modeli arayanlar bu modele mutlaka göz atmalılar.

Çilek bebek patiği modeli yapımı için Ören Bayan Lüx Baby ipin beyaz, pembe, sarı ve yeşil olan ipleri kullanılmış. Patiğin süslemeleri için ise küçük beyaz boncuklar kullanılmış. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılarak patik örülmüş.

17 zincir çekilerek çilek bebek patik modeli tabanı yapımına başlanmış. Bu zincirlerin üzerine 8 tane çakma sık iğne yapılmış. Buradan sonra ise kalan kısma trabzanlar yapılmış. İlerleyen sıralarda yapılan arttırmalar ile patik giderek büyütülmüş.

Çilek bebek patiği modelinin tabanı tamamlandıktan sonra patiğin ön kısmı yapılmış. Burada boncuklar arada kullanılarak süslemeler yapılmış.

Çilek bebek patiği yapımı için aşağıdaki modeli takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.