ÇİFTLİ PİRİNÇ ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR?

Çiftli pirinç örgü modeli yapılışı

Farklı örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün yine sizlere güzel bir şiş örgüsü modelinin yapım aşamasını video olarak sunmak istiyorum. Çiftli pirinç örgü modeli birçok farklı örgü işinde kullanabileceğiniz kullanışlı bir model. Bu nedenle örgü modelinin yapım aşmasını mutlaka bir kere takip edin ve bu model aklınızda kalsın.

Çiftli pirinç örgü modeli ile bebek yelekleri, ceket, hırka, atkı yapılırken kullanılabilir. Bunun dışında kendiniz için yine hırka veya yelek yapımında kullanabilirsiniz. Model çok güzel görünüyor bence bu model ile bebek battaniyeleri de yapılabilir.

Çiftli pirinç örgü modeli yapımı için burada orta kalınlıkta bir bebe yünü kullanılmış. Şiş olarak ise ipe uygun kalınlıkta 3 numara bir şiş seçilmiş. Siz kullanacağınız ip çeşidini kendiniz belirleyerek istediğiniz örgü işini yapabilirsiniz.

Çiftli pirinç modelini yaparken lastik yapmanıza gerek yok. Çünkü ilk sırada yapılan örgü işi sayesinde lastik yapılmış gibi duruyor ve kıvrılmalar olmuyor.

Çiftli pirinç örgü modeli iki ilmek üzerine kuruluyor. İkili ilmekler alınarak model yapıldığı için siz yapacağınız örgü işine göre ilmek sayısını ikinin katlarında alabilirsiniz.

Çiftli pirinç modeli için aşağıda size verdiğim video içerisinde çok detaylı bir anlatım yapılıyor. Şiş ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videoyu izlediklerinde modelin yapılışını kolaylıkla öğrenebilirler.

Çiftli pirinç örgü modeli yapımı içi aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCB5SalyfqQyF_NL43-u-_aw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu