ÇİFT LASTİK GİBİ ÖRÜLEN KABARTMALI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Kabartmalı örgü modeli

Değişik ve şok şık bir örgü modelini daha sizlere göstermek istiyorum. Çift lastik gibi örülen kabartmalı örgü modeli farklı alanlarda kullanabileceğiniz güzel bir model. Modelin yapım aşamalarını yine sizlere detaylı bir videolu anlatım ile sunacağım.

Kabartmalı örgü modeli özellikle çocuk yelekleri, kazakları, hırkaları ve ceketleri yapımında rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model. Erkek çocukları için de kız çocukları için de yapacağınız örgü işlerinde bu modeli kullanabilirsiniz. Bunlar dışında battaniye yapımında veya bere yapımında da bu modeli kullanabilirsiniz.

Kullanacağınız farklı renklerdeki ipler ile model çok şık duracaktır. Buradaki örnekte kız çocuklarına uygun olarak yapılabilecek bir örgü işinde kullanılacak renkler seçilmiş. Modeli isterseniz tek renk ip ile yapın isterseniz ip renk çeşitliliğini arttırın. Burada kullanılan beyaz, açık pembe ve koyu pembe renklerindeki ipler birbirleri ile çok uyumlu olmuş.

Kabartmalı örgü modeli yapımında öncelikle lastik yapılmış. Burada lastik modeli yapılırken iki ters iki düz şeklinde işlenerek yapılmış. Yapmak istediğiniz örgü işine göre ilmek aldıktan sonra lastik yapıp daha sonra modelin kurulumuna geçiyorsunuz.

Kabartmalı örgü modeli yapımı aslında çok kolay olsa da dikkat edilmesi gereken detaylar var. Buradaki videolu anlatımda modelin nasıl yapılacağına dair çok detaylı bir anlatım verilmiş. Özellikle nerede nasıl yapılmalı ilmekler nasıl alınmalı bunlara çok dikkat edin.

Kabartmalı örgü modeli yapım aşamalarını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC7zzjn3dP3AIcWbUFiQrZIA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu