ÇİFT BATİK İPLE BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI

Bayanlar için çift batik iple uzun yelek yapımı

Kışlık örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere bayanlar için harika bir örgü bayan yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu yeleğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilir ve kısa sürede bu yeleği yapabilirsiniz.

Bugün sizlere çok şık oldukça farklı bir yelek modelinin yapımını göstermek istedim. Bayanlar için genç kızlar için harika olacak bu yelek modelinin yapımı da oldukça basit. Burada videolu anlatım içerisinde tüm detaylar çok güzel bir şekilde açıklandığı için sorun yaşamadan bu yelek modelini kısa sürede yapabilirsiniz.

Çift batikle yelek yapımı için burada iki farklı renk tonlarında Alize Angora Batik ip kullanılmış. Burada kullan ipler içerisinde bulunan renkler birbirlerine yakın renkler değil. İp seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylar video içerisinde açıklanmış.

Yelek modeli oldukça basit bir şekilde yapılıyor. Yeleğin yapımı için 50 zincir çekilmiş ve üzerine trabzanlar yapılarak bir dikdörtgen parça yapılmış. Bu parça üzerinde dikkat edilecek ölçüler ile kol ayrımları yapılmış ve yelek modeli bu şekilde ilerlemiş.

Tığ işi yelek modeli yapımı için video içerisinde tüm detaylar açıklandığı için burayı takip ettiğiniz sürece bu harika yelek modelini yapabilirsiniz. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi buradaki detaylara dikkat ederek bu yelek modelini kısa sürede yapabilir.

Çift batikle yelek yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCWyYNSDrahZPq4KYp1bEyew

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu