ÇİÇEKLİ ÖRGÜ POŞETLİK YAPIMI

Çiçekli poşetlik yapımı

Biz bayanlar örgü işlerini her alanda kullanmayı seviyoruz. Değişik örgü işleri yaparak süsleme olarak da kullanabiliyoruz. Bugün göstereceğim çiçekli poşetlik modeli hem güzel bir görüntüye sahip olan hem de kullanışlı bir el işi modeli.

Çiçekli poşetlik modeli çeyizleriniz içerisine de ekleyebileceğiniz güzel bir el işi. Bunun dışında örgü işlerini yapıp satanlarda bu poşetlikleri yapıp satabilir.

Çiçekli örgü poşetlik modeli bir çiçek saksı görünümünü andırıyor. Poşet yukarıdan koyuluyor ve alt kısımdan alınıyor. Görüntü itibariyle sanki bir poşetlik değilde süsü andırıyor.

Çiçekli poşetlik modeli yapımı için beyaz ip ile 50 zincir çekilerek başlanmış. Burada çakma sık iğne yapılmış. Daha sonra çiçeklerin alt kısmında bulunan yeşil kafesli kısım yapılmış. Buradan sonra ise çiçekler ayrı yapılarak kafesler üzerine eklenmiş.

Poşetlik yapımı için krem rengi patik ipi kullanılmış. Çiçeklerin alt kısmı için ve yaprakları yapmak için yeşil ip kullanılmış. Çiçekleri yapmak için ise elde kalan bebe yününden ebruli bir renk kullanılmış. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Siz buradaki renkler dışında istediğiniz örnekleri de kullanabilirsiniz. Elinizde kalan ipleri de değerlendirebilirsiniz.

Çiçekli poşetlik modeli yapımı biraz emek isteyen bir el işi. Örgü işi yapmaya alışkın olanlar kolaylıkla yapabilirler. İlk başlarda zorlansanız da ilerleyen zamanlarda elini alışacaktır.

Çiçekli poşetlik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu