ÇİÇEKLİ LİF MODELİ YAPILIŞI

Çeyizlik çiçekli lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün yine çok şık bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken bu çiçekli lif modeli çeyizleriniz içerisinde harika duracaktır. Farklı renklerde işleyebileceğiniz bu lif modeli gözleri şenlendirecektir.

Sık sık sizlere farklı lif modellerini paylaşmaya devam ediyorum. Özellikle yaz ayları yaklaşırken çeyizleri hazırlamak için bayanların telaşları da arttı. Bugün göstereceğim lif modeli de yine kısa sürede yapabileceğini şık bir model.

Çiçekli lif modeli yapımı için burada beyaz, mor ve pembe lif ipleri kullanılmış. Bu modelde istediğiniz gibi renk sayısını arttırabilirsiniz.

Bu lif modeli yapılırken farklı bir teknik uygulanıp her çiçek dilimi ayrı ayrı yapılıyor. Toplamda 8 tane çiçek yaprağı yapılmış. Yapılan bu yapraklar daha sonra birleştirilerek bir bütün elde edilmiş. Burada dilimlerin orta kısmında yine basit bir tığ işi tekniği uygulanarak çiçek motifi yapılmış. Ayrıca yine dilimlerde tığ ile basit bir şekilde birleştirilmiş.

Yapılan çiçek dilimleri kabarık pofuduk şeklinde duruyor. Bu şekilde yapmak için videoda verilen anlatıma ve fıstık sayısına dikkat etmeniz lazım. Burada çiçek dilimlerinin yapılışından başlanarak dilimlerin birleştirilmesi ve ortasında yapılması gereken işlemler sırası ile anlatılmış. Modelin yapımı gerçekten çok basit sadece videoda verilen anlatıma dikkat etmeniz lif modelini yaparken sizin için yeterli olacaktır.

Çiçekli lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu