ÇİÇEKLİ KESE LİF YAPIMI

Çeyizlik çiçekli kese lif yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün yine çok şık yapımı da oldukça basit olan çiçekli kese lif modeli yapımını sizlere göstermek istedim. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu lif modeli çeyizler içerisinde dikkatleri çekecek olan gösterişli bir model.

Daha önce de sizlere oldukça şık ve gösterişli lif modelleri göstermiştim. Bugünde sizlere görünce çok beğendiğim gösterişli bir lif modelini göstermek istedim. Oldukça basit bir şekilde yapılan bu lif modeli iki renkli olarak yapılmış ve güzel bir uyum yakalanmış.

Çiçekli çeyizlik lif modeli için beyaz ve turkuaz bir lif ipi kullanılmış. Bu iki renk ile çok güzel bir uyum yakalanmış. Lifin orta kısmında beyaz lif ipi kullanılarak fıstıklar ile dilimli bir lif modeli yapılmış. Küçük bir yuvarlak taban yapıldıktan sonra yapılan dilimlerin kenar kısımları renkli ip ile örülmeye devam edilerek çiçek dilimleri yapılmış.

Çiçek dilimlerinden 5 tanesi yuvarlak dilim şeklinde yapılmış. Diğer dilim ise kesenin giriş yeri olarak ayarlanmış ve burada düz bir şekilde fıstık örülmüş. Bu şekilde iki tane ayrı taban yapıldıktan sonra yapılan bu tabanlar kenarlardan fıstıklar yapılarak birleştirilip bir kese lif elde edilmiş. Yapılan bu kese lif üzerine güzel bir kat katlı çiçek yapılarak lif modeli üzerine dikilip kese lif tamamlanmış.

Çiçekli kese lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu