ÇİÇEK TOHUMLARI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile çiçek tohumları örgü modeli yapımı

Örgü işlerinde kullanabileceğiniz farklı örnek modelleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yine farklı alanlarda kullanabileceğiniz şiş örgüsü ile yapılmış olan çiçek tohumları örgü modeli yapımını detaylı anlatım olarak vermek istiyorum.ÇİÇEK TOHUMLARI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Yapmak istediğiniz örgü işinde yen ve farklı modeller kullanmak istiyorsanız sitemizde yer alan örnek modellere göz atabilirsiniz. Daha önce de sizlere hem tığ işi ile hem de şiş örgüsü ile yapılmış olan modeller göstermiştim. Bugünde sizlere şiş örgüsü ile yapılmış olan bir örnek model göstermek istedim.

Bugün göstereceğim şiş örgüsü çiçek tohumları modeli çocuk yeleklerinde, çocuklar için yapılacak hırka ve ceketlerde kullanılabilir. Bayanlar için yapılacak olan yelek ve hırkalarda rahatlıkla kullanabilir. Hatta isterseniz bebek battaniyesi yapımında da bu modeli kullanabilirsiniz. Kullanacağınız ip özelliğine ve şiş numarasına göre modelin görünümü de değişecektir.

Burada video içerisindeki anlatımda modelin nasıl yapılacağı açıklanmış. Siz buradaki detayları öğrenerek yapacağınız örgü işine göre ilmek sayınızı alabilirsiniz. Model 4 ilmek üzerine kuruluyor. İlmek sayınızı 4 ün katlarına göre almanız gerekir. Bunun yanında iki tane de kenar ilmeği olacağı için artı 2 ilmeği de ilmek sayınız içerisine eklemelisiniz.

Model yapımına dair tüm detayları video içerisindeki anlatımdan öğrenebilirsiniz. Burada güzel bir anlatım yapıldığı için zorlanmadan model yapımını öğrenebilirsiniz.

Çiçek tohumları örgü modeli yapımını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.