ÇEYİZLİK YUVARLAK LİF YAPIMI

Yuvarlak lif modeli

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için güzel bir lif modelini sizlere göstermek istiyorum. Çeyizler içerisinde liflere oldukça fazla yer veriliyor. Bu nedenle bayanlar her zaman yeni ve farklı modelleri bulmaya çalışıyor.

Çeyizleri içerisine yeni ve farklı modeller eklemek isteyenler bugün göstereceğimiz çeyizlik lif modeline mutlaka göz atmalılar.

Çeyizlik lif modeli yapımında sarı ve beyaz lif ipleri kullanılmış. Ortasındaki çiçek modellerini yapmak için ise kırmızı ve yeşil lif ipi kullanılmış.

Yeni lif modelinin yapımına ortadan başlanmış ve beyaz ip ile fıstıklar yapılmış daha sonra sarı renk ipe geçilmiş ve buradan devam edilmiş. İlerleyen sıralarda arttırmalar yapılarak yuvarlak bir lif modeli oluşturulmuş.

Lif modeli yapılırken 6 tane dilim yapılmış. Her dilimin içerisine ise küçük çiçek desenleri yapılmış. Siz buradaki modeli dikkate alarak farklı renklerde çeyizlik lifler yapabilirsiniz.

Çeyizlik lif örneği yapımının detayları için aşağıdaki videoyu dikkatli bir şekilde izleyin. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda videoda anlatılan detaylara dikkat ederek modelin yapılışını öğrenebilirler.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bayanlar çeyiz hazırlıkları yaparken her zaman yeni ve farklı modeller bulmak istiyorlar. Çünkü çeyizler içerisinde en çok yer verilen el işlerinin başında lifler geliyor.

Sizlere ilerleyen zamanlarda farklı lif modellerini göstermeye devam edeceğim. Örgü örmeye yeni başlayanlar için de daha basit kolaylıkla yapabilecekleri modelleri göstermeye çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu