ÇEYİZLİK TIĞ OYASI YAPIMI

Yazma kenarı için gösterişli tığ oyası yapımı

Yazma kenarları için sizlere yeni modeller göstermeye devam ediyorum. Bugün yine yapımı oldukça basit olan şık ve gösterişli bir çeyizlik tığ oyası modelini sizlerle paylaşmak istiyorum.ÇEYİZLİK TIĞ OYASI YAPIMI

Yazma kenarlarına renkli oya ipleri ile yapılan modeller çok şık duruyor. Yazma kenarlarını süslemek için en çok tığ işi oya modelleri tercih ediliyor. Bende sizlere her zaman yeni modeller göstermeye çalışıyorum.

Bugün sizlere yine çok renkli ve çok şık çeyizlik tığ oyası modeli göstereceğim. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu modeli çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz yazmaların kenarlarına yapabilirsiniz.

Çeyizlik tığ oyası modeli yapımı için öncelikle yazma kenarına yeşil oya ipi ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra yine yeşil ip ile aralardaki örümcekler ve dallar yapılmış. Bu sırada renkli oya ipleri ile yapılacak olan çiçek modelinin orta kısmındaki yeşil kısım yapılmış.

Tığ işi basit teknikler ile yapılan bu kısmın yapımını videodan kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Yazma kenarına bu şekilde yeşil ip ile model yapıldıktan sonra sıra geldi renkli oya ipleri ile çiçek modellerinin yapımına.

Burada çiçek modellerini yaparken yazma içerisinde bulunan renklerden bir kaç tane renk seçebilirsiniz. Bu şekilde oya modeli daha şık duracaktır. Her bir çiçek farklı renkle yapıldıktan sonra oya modeli tamamlanmış oldu.

Çeyizlik tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.