ÇEYİZLİK TIĞ OYASI YAPIMI

Çeyizlik çok şık tığ oyası yapımı

Çok farklı ve yeni tığ oyalarını sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün yine çok şık bir tığ oyası yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Çeyiz hazırlıkları yapanlar mutlaka bu oya modeline göz atmalılar.ÇEYİZLİK TIĞ OYASI YAPIMI

Çeyizlik tığ oyası modeli yapımı için burada beyaz yazma modeli tercih edilmiş. Yazmanın orta kısmında renkli çiçekler var. Bu çiçeklere uygun olarak da oya ipleri tercih edilmiş. Sizde bu şekilde bir yazma tercih edebilirsiniz.

Tığ oyası yapılırken öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Beyaz oya ipi kullanılarak tığ batısı yapıldıktan sonra yine beyaz ip ile modelin taban kısmı yapılmış. Burada zincirler çekilerek tepecikler yapılmış. Aralarda 10 tane zincir çekilerek yuvalar yapılmış.

İkinci sırada bu tepecikler üzerine yine tepecik yapılıyor. Yapılan zincirler üzerine ise doldurma işlemi yapılıyor. Bu şekilde de bu sıra tamamlanıyor. Üçüncü sırada ise yine yuva ve tepecikler yapılıyor. Dördüncü sırada ise yine yapılan zincirlerin üzeri doldurulurken aralara da tepecikler yapılıyor. Bu şekilde beyaz ip ile yapılacak olan kısım tamamlanıp üzerindeki renkli fıstıkların yapımına geçiliyor.

Tığ oyası modeli sıra sıra ilerliyor. Bu nedenle videodaki anlatıma çok dikkat edin. Her sırada farklı işlem yapıldığı için ilk başta modeli yapmakta zorlanabilirsiniz. Bu nedenle videoyu takip ederek yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Çeyizlik tığ oyası modeli yapımını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.