ÇEYİZLİK TIĞ OYASI YAPIMI

Çeyizlik güzel bir tığ oyası yapımı

Daha önce sizlere farklı tığ oyası modelleri göstermiştim. Bugünde yine güzel bir tığ oyası yapımını sizlere sunmak istiyorum.

Çeyizlik tığ oyası modeli çok şık ve gösterişli bir model. Çeyiz hazırlıkları yapanlar farklı yazma kenarlarına renk renk bu modeli işleyerek kullanabilirler. Model şık ve gösterişli olduğu için oldukça fazla ilgi çekecektir.

Çeyizlik tığ oyası modeli direkt yazma kenarına yapılmış olan bir model. Öncelikle yazma kenarına yeşil ip ile tığ batısı yapılmış. Bütün yazma kenarı bu şekilde tamamlandıktan sonra yeşil ip ile alt kısımdaki örümcekler ve trabzanlar yapılmış.

Yazma kenarına yeşil ip ile bu şekilde trabzan kısmı yapılırken renkli motiflerin ekleneceği çiçeklerin taban kısımları da yapılmış. Bunun yapımı da video içerisinde anlatılmış. Buradan sonra ise renkli çiçek motiflerin yapılışına geçilmiş.

Burada yazma içerisinde olan renklere uygun olarak krem rengi ve koyu pembe veya fuşya pembesi diyebiliriz bir ip tercih edilmiş. Yapılan yeşil çiçek tabanlarının üzerine bu ipler ile çiçek motifleri yapılarak oya tamamlanmış.

Burada oya ipi olarak Altınbaşak polyester oya ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 21 numara tığ kullanılmış. İstediğiniz renklerde oya ipleri kullanabilirsiniz. Basit bir oya işi olduğu için kısa sürede birkaç tane yazma kenarına bu modeli yapabilirsiniz.

Çeyizlik tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu