ÇEYİZLİK TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Çeyizler için çok şık ve basit tığ oyası modeli

Yazın gelmesi ile birlikte düğün hazırlıkları da hızlandı. Çeyizleriniz içerisinde eksiklikler olduğunu düşünüyorsanız sitemizde yer alan çeyizlik el işlerine mutlaka göz atmalısınız. Bugün yine sizlere çeyizlik tığ oyası modeli yapımını göstermek istiyorum.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için değişik oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Özellikle el işlerinin yapımında videolu anlatımları sizlere vermeye çalışıyorum ki kolayca modelin yapımını öğrenebilirsiniz. Kısa sürede el işlerini yapıp çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Bugün size göstermek istediğim yazma oyası modeli yapımı oldukça basit olan bir model. Kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz bir el işi. Model üzerinde yapılan oyada çiçek modeli yapılmış. Bu şekilde çok hoş olmuş.

Tığ oyasının yapımı için öncelikle yeşil ip ile yazma kenarında tığ batısı yapılmış. Tığ batısı yapıldıktan sonra çiçeklerin yapılacağı yer için direkler ve çiçeklerin orta kısmındaki yeşil kısım yapılmış. Bundan sonra ise renkli oya ipleri yardımı ile çiçek modelleri yapılmış.

Burada oya modelinin yapımı en başından en sonuna kadar video içerisinde detaylı bir şekilde anlatılmış. Videoyu izlediğiniz zaman modelin yapımını kolayca öğrenebilirsiniz.

Oya modeli yapılırken burada yazma kenarındaki tığ batısını ve direkleri yapmak için yeşil ip kullanılmış. Çiçeklerin yapımı için ise yazma içerisinde bulunan renklere uygun olan ipler tercih edilmiş. Bu şekilde çok güzel bir uyum yakalanmış.

Çeyizlik tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu