ÇEYİZLİK TIĞ OYASI MODELİ

Çeyizlik şık ve gösterişli bir tığ oyası modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için değişik tığ oyası modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün yine sizlere çok şık ve gösterişli bir tığ oyası modeli göstermek istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken bu tığ oyası çeyizleriniz içerisinde en çok göze çarpan modellerden birisi olacaktır.

Farklı yazma kenarları modellerini sizlere video olarak sunmaya devam ediyorum. Yapımı kolay olan veya zor olan farklı modelleri sizlere sunuyorum. Verdiğim detaylı videolu anlatımlar sizlere modelleri çıkartmakta çok yardımcı olacaktır.

Çeyizlik tığ oyası modeli olarak sizlere bugün göstereceğim modeli ben çok beğendim. Oldukça büyük bir tığ oyası olan bu model yazma kenarlarında salkım salkım durarak kendisini belli edecektir.

Bu tığ oyası yapılırken öncelikle yazma kenarına yeşil ip ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra yine yeşil ip ile çiçeğin alt kısımlarındaki dallar ve ilmekler yapılmış. Burada ilmekleri yapmak için ise kalın bir tığ arkası veya 5 numara kalın bir şiş kullanılabilir. Bu şekilde yeşil ip ile işlemeler yapılıp ilmekler oluşturulduktan sonra ise renkli oya ipleri ile çiçekler yapılara model tamamlanmış.

Bu tığ oyasının detaylı yapım aşaması video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış. Burayı takip ederek zorlanmadan modelin yapımını öğrenerek kısa sürede harika bir yazma kenarı modeli ortaya çıkartabilirsiniz.

Çeyizlik tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu