ÇEYİZLİK TIĞ İŞİ ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI

Tığ işi üçgen şal modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün harika bir şal modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Yapımı oldukça basit olan bu tığ işi üçgen şal modeli görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir model. Bu şalın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Yeni şal modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çeyizler içerisine eklenebilecek hem de günlük yaşamda rahatlıkla kullanılabilecek gösterişli bir şal modelinin yapımını detaylı anlatım olarak vermek istiyorum.

Çeyizlik şal modeli yapımı için burada olduğu gibi açık renk angora ipleri kullanıp yaparsanız çeyizler içerisine ekleyebilirsiniz. Sadece günlük kullanım için bu şal modelini yapmak istiyorsanız daha koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Burada yapılmış olan modelde angora ip kullanılmış. Siz dilerseniz biraz daha kalın olan şal iplerin de kullanabilirsiniz.

Tığ işi şal modeli yapımına uç kısımdan başlanmış. Bu şal modelinin yapımında orta kısım ile kenar kısımdaki çerçeve kısmı aynı anda işlenmiş. Yani şal modeli tek bir seferde yapılıp tamamlanmış. Şal için ölçünüzü kendiniz belirleyebilirsiniz. Ama genel olarak bir metre olana kadar bu şal modelini yapabilirsiniz. Şalın kenar kısmını süslemek için ise püsküller kullanabilirsiniz.

Şal modelinin yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor ama dikkat edilmesi gereken detaylar var. Bu nedenle şal yapımı için aşağıda size verdiğim videoyu dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz.

Tığ işi çeyizlik şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu