ÇEYİZLİK TEKLİ FISTIKLI UZUN LİF MODELİ YAPIMI

Tekli fıstık uzun lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için ve el işi yapıp satanlar için yeni ve farklı lif modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere video sahibi tarafından tasarlanmış olan tekli fıstıklı uzun lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Bugün size göstermek istediğim lif modeli oldukça renkli ve şık bir tasarım olmuş. Lif modeli yapımı için taban kısımda pembe ve beyaz lif ipleri kullanılmış. Lifin içerisinde süsleme olarak ise bir çiçek yapılmış. Bu çiçeğin dalları yapılırken yeşil ve çiçek kısmı yapılırken de sarı lif ipi kullanılmış. Bu şekilde renkleri ile uyumlu olan şık bir lif modeli tasarımı ortaya çıkmış.

Fıstıklı lif modeli yapımına uç kısımdan başlanmış. Burada uzun bir lif modeli yapıldığı için tutacak kısımlarında halkalar kullanılmış. Böylece kullanımı kolaylaşmış. Öncelikle pembe lif ipi ile halkanın etrafı örülmüş. Daha sonra modelin yapımı için fıstıklar yapılmaya başlanmış. Burada modelin en önemli detayı fıstıkların tek tek ilerliyor olması.

Lif modeli yapılırken her sırada sadece fıstıklar yapılarak ilerleniyor. Her sırada yapılan arttırma ile önce bir üçgen şekli oluşuyor daha sonra da bir dikdörtgen şekli oluşuyor. Burada orta kısımda yapılan dikdörtgenin içerisine çiçek modeli de eklenerek devam ediliyor. Lifin diğer ucu da yapılıp halka eklenerek lif modeli tamamlanıyor.

Tekli fıstıklı uzun lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCSCWSubftPa3HCfl5QoruLg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu