ÇEYİZLİK ŞIK HAVLU KENARI DANTELİ YAPIMI

Çeyizlik renkli ve çok şık havlu kenarı dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık bir havlu kenarı dantel modeli göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını video ile vereceğim bu havlu kenarını ben çok beğendim sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum.

Çeyizlik havlu kenarı danteli için üç farklı renkte ip kullanılmış. Modelin alt kısmında bant kısmı için beyaz renkte dantel ipi kullanılmış. Üst kısımda yeşil renk oya ipi ile yapraklar yapılmış. En üst kısımda ortada kırmızı bir oya ipi kullanılarak sanki bir çiçek görünümü oluşturulmuş. Dantel modeli kullanılan bu ipler sayesinde çok şık durmuş.

Dantel modelini yapmak için öncelikle beyaz ip ile en alttaki havlu kenarına gelecek olan kısım yapılmış. Burada kenar bandı yapılırken birde üst kısımda renkli modelin geleceği kısım yapılmış. Bu kısım yapılırken basit tığ işi teknikleri kullanılmış.

Beyaz kısım tamamlanınca yeşil oya ipi ile yaprakların yapımına geçilmiş. Buranın nasıl yapılacağı da videoda detaylı bir şekilde anlatılmış

En sonunda ise pembe oya ipi olan kısım yapılmış. Burada dondurma çubuğu kullanılarak ilmekler alınmış daha sonra bu ilmekler tekrar işlenerek ortaya şık bir görüntü çıkmış

Çeyizlik dantel modeli aşama aşama ilerliyor. Videodaki anlatıma dikkat ederseniz burayı takip ederseniz kısa sürede bu dantel modelini yapabiliriz.

Çeyizi havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu