ÇEYİZLİK ŞIK BİR LİF MODELİ

Çeyizlik lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yapımı oldukça basit gösterişli bir lif modelini daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Sarı rengin tonları ve beyaz lif ipleri ile yapılan bu çeyizlik lif modeli çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz şık bir model.

Çeyizlik lif modeli yapımı için burada sarı rengin tonlarında lif ipleri kullanılarak ve beyaz bir lif ipi kullanılarak güzel bir uyum yakalanmış.

Lif örmeyi bilen herkesin bildiği fıstık modeli ile lif tamamlanmış. Burada lif yapılırken dikkat edilecek en önemli detay artırmaların nerede yapılacağı. Orta kısımda ve kenar kısımlarında yıldız görünümünün nasıl oluşacağıdır.

Çeyizlik lif modeli aslında çok basit bir şekilde ilerliyor ama dikkat edilmesi gereken çok fazla detay var. Bu detayları videoyu dikkatli bir şekilde takip ederek öğrenebilirsiniz. Burada sizlere verilen sayılara özellikle dikkat edin.

Lif modeli için burada olduğu gibi bir rengin tonlarını kullanıp modeli yapabileceğiniz gibi farklı renkleri bir arada kullanarak da lifi yapabilirsiniz. İki şekilde de model çok güzel duracaktır.

Çeyizlik lif modeli yapımına 10 zincir çekilerek orta kısımdan başlanmış. Bu zincir ile yapılan halkanın etrafına fıstıklar yapılarak modelin kurulumuna başlanmış. Videoyu dikkatli bir şekilde takip ederseniz örgü örmeye yeni başlayanlar dahi modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilirler.

Çeyizlik lif modeli yapım aşamalarını aşağıdaki videoyu takip ederek öğrenebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu