ÇEYİZLİK ŞAL MODELİ YAPIMI

Çeyizlik şık bir şal modeli yapımı

Bugün çeyiz hazırlıkları yapanlar için farklı örgü modellerinin yapımını sizlere sundum. Daha önceki yazılarda tığ oyası, lif modeli, patik modeli gibi farklı örgü işlerini paylaştım. Bu yazımızda ise sizlere çok şık bir çeyizlik şal modeli yapımı göstermek istiyorum.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar mutlaka yaptıkları el işleri arasına bir şal modeli ekliyorlar. Daha önce sizlerle farklı şal modelleri paylaşmıştım. Bu modellere de göz atabilir ve beğendiğiniz bir şal modelini yaparak çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Bugün yine yapımı oldukça basit olan tığ ile yapılmış çok şık bir şal modeli paylaşmak istiyorum. Üçgen şeklinde olan bu şal modelinin yapımına uç kısımdan başlanıyor ve yapılan işlemeler ile şal modeli giderek büyültülerek üçgen şeklinde çok şık bir şal modeli ortaya çıkıyor.

Çeyizlik üçgen şal modeli yapımı için angora ip kullanılmış. Kullanılan ipin markası Ören Bayan. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Siz istediğiniz bir tığ numarasını kullanabilirsiniz. Bu şal modelini istediğiniz her renkte yapabilirsiniz. Günlük kullanım için koyu renkler tercih edebilirsiniz. Çeyizler içerisine eklerken ise açık renkleri hatta simli ipleri tercih edebilirsiniz.

Şal modeli yapılırken trabzanlar, örümcek ve fıstık modeli kullanılıyor. Kolay bir şal modeli. Sadece şal modeli yapılırken arttırmalar yapılarak büyültülecek kısmı öğrenmeniz gerek. Bunun için ise videoda size verilen anlatıma dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Çeyizlik şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu