ÇEYİZLİK ŞAL MODELİ YAPIMI

Çeyizlik şık bir şal modeli

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yine güzel bir şal modeli daha göstermek istiyorum. Krem rengi ip ile yapılan bu şal modelinin 3 boyutlu bir görünümü var. Videoyu takip ettiğiniz zaman yapımı oldukça basit olan bir model.

Çeyizlik şal modeli burada krem rengi simli bir şal ipi ile yapılmış. Siz isterseniz günlük kullanım için farklı renklerde ipler ile hatta renk geçişleri olan ipler ile yaparak şal modelini kullanabilirsiniz. Tığ olarak kalın bir tığ kullanılırsa hem model daha çabuk ilerler hem de daha güzel bir görünüm elde edilir. Burada kullanılan tığ 2,5 mm’lik bir tığ.

Şal modeli ortada yapılmış olan halkanın etrafına model yapılıp üçgenler oluşturularak ilerliyor. Her sırada yapılan arttırmalar ile üçgenler giderek büyüyor ve güzel bir üçgen şal modeli ortaya çıkıyor.

Çeyizlik şal modeli yapımı için öncelikle 15 zincir çekilmiş ve bir yuvarlak yapılmış. Bu yapılan yuvarlağın üzerine trabzanlar yapılarak ilerleniyor. Modelin kurulumunda da yine trabzanlar kullanılıyor. Sadece eklenen küçük bir detay ile model 3 boyutlu bir görünüm elde ediyor.

Çeyizlik şal modeli yapım aşamaları ve dikkat edilmesi gereken diğer detaylar video içerisinde verilmiş. Tığ ile güzel bir şal modeli yapmak isteyen bayanlar bu videoyu takip ederek yapım aşamasını detaylı bir şekilde öğrenebilirler. Kolay bir model olduğu için kısa sürede şalı tamamlayabilirsiniz.

Çeyizlik şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu