ÇEYİZLİK ÖRGÜ TERLİK YAPIMI

Tığ işi çeyizlik terlik yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yine farklı bir örgü işi modelini göstermek istiyorum. Çeyizleri içerisine değişik el işlerini ekleyip gözleri şenlendirecek bir çeyiz hazırlığı yapmak isteyenler sitemizde paylaştığımız el işleri modellerine mutlaka göz atmalılar.

Bugün sizlere farklı bir örgü işi yapımını sunmak istiyorum. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan şık bir terlik modeli bu. Daha önce sizlerle yine terlik ve sandalet yapımına dair örnekler paylaşmıştım. Bugünde çok şık bir örgü terlik modeli yapımını video olarak sunmak istiyorum.

Çeyizlik terlik modeli yapımı için alt kısımda keçe taban kullanılmış. Yaklaşık 1 cm kalınlığında olan bu keçe tabanın bir tarafı keçe iken bir tarafı da eva taban. Bu şekilde bir taban kullanırsanız giymesi ve kullanımı daha rahat bir terlik yapabilirsiniz.

Burada terliğin üst kısmını yapmak için Ören Bayan Favori markalı ipten gri siyah renklerinde renk geçişleri olan bir ip kullanılmış. Bu ip orta kalınlıkta olan bir ip. Bunun dışında terliğin üst kısmını süslemek için bir çiçek ve yaprak yapılmış. Burada istediğiniz renkte bir ip kullanarak çiçeği yapabilirsiniz. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış.

Terliğin yapımı için öncelikle keçe tabanın çevresi yapılmış. Taban bu şekilde çevrildikten sonra ise terliğin üst kısmı ayrı bir şekilde yapılarak terlik üzerine eklenmiş. En sonunda süslemek için yaprak ve çiçekte yapılarak terlik modeli tamamlanmış.

Çeyizlik terlik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edilebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu