ÇEYİZLİK ODA TAKIMI MODELİ YAPIMI

Şık ve gösterişli çeyizlik oda takımı dantel modeli yapımı

Bugün sizlere çok şık ve gösterişli bir çeyizlik oda takımı modeli göstermek istiyorum. İki renk ip ile yapılan bu oda takımı küçük motifler halinde işlenip birleştirilerek oluşturuluyor. Detaylı yapım aşaması video içerisinde verilen bu oda takımı modeline mutlaka göz atmalısınız.

Çeyizler içerisine mutlaka bir tane oda takımı modeli ekleniyor. İnternet üzerinde oda takımları için farklı modeller var. Ben sizlere örnek olarak gösterdiğim modellerde her zaman detaylı yapım aşaması vermeye çalışıyorum. Bu sayede kısa sürede modelin yapımını öğrenebilir ve değişik el işleri yapabilirsiniz.

Çeyizlik oda takımı dantel modeli için burada motifi yaparken büyük halkalara ihtiyacınız olacak. Burada bir motifi yapmak için 7 tane halka kullanılmış. Bunun dışında yine küçük inci boncuklar süsleme için kullanılıyor.

Burada oda takımı yapılırken iki tane krem ve kahverengi tonlarında bir ip kullanılmış. Kullanılan bu ipler Altınbaşak Polyester dantel ipleri. Tığ olarak ise 21 numara tığ kullanılmış.

Oda takımı dantel modeli yapılırken bir halka alınıp bu halkanın etrafına sık iğne yapılarak modelin yapımına başlanıyor. Burada model yapılırken öncelikle halkalar birbirine bağlanarak işleniyor. Daha sonra ise modelin orta kısmı ve kenarları yapılıyor. Burada halkaların birbirine bağlanmasını öğrenmek için videoyu dikkatli bir şekilde izlemeniz gerekir.

Çeyizlik oda takımı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. ÇEYİZLİK ODA TAKIMI MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    ÇEYİZLİK ODA TAKIMI MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÇEYİZLİK ODA TAKIMI MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.