ÇEYİZLİK KOLAY TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Kolay tığ oyası modeli yapımı

Bugün sizlere yapımı oldukça basit olan ama görüntüsü ile dikkat çeken çok şık bir tığ oyası modeli yapımı göstermek istiyorum. Özellikle çeyiz hazırlığı yapan ve farklı modelleri çeyizleri içerisine eklemek isteyenler bu kolay modelin yapımına göz atabilirler.

Tığ oyası örnekleri olarak sizlere daha önce farklı modeller göstermiştim. Bugünde yine yapımı oldukça basit olan bir model göstereceğim. Değişik oya modelleri yapmak istiyorsanız daha önce sizlere detaylı yapım aşamalarını verdiğim oya modellerinin yapımına göz atabilirsiniz.

Bugün göstereceğim kolay tığ oyası modeli renk renk oya ipleri ile yapabileceğiniz bir model. Yazma içerisinde bulunan renklere göre farklı oya ipleri tercih ederek bu oya modelini yapabilirsiniz.

Oya modeli yapmaya başlanırken öncelikle yeşil ip ile yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra yine yeşil ip ile modelin yapımına devam edilerek çiçeklerin altına yapılacak olan kısım yani yapraklar ve aralardaki örümcek modelleri yapılmış.

Burada oya modelinin her aşaması detaylı bir şekilde verildiği için bu yaprakların ve aralarda yapılan örümceklerin yapımını videoyu takip edince rahatlıkla yapabilirsiniz. Yapraklar ve örümcekler yapıldıktan sonra ise bu sefer renkli oya ipleri kullanılarak çiçek modelleri yapılmış.

Her çiçek modelinin yapımında farklı renklerde oya ipleri kullanılarak çok şık bir görünüm elde edilmiş. Burası da yine video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış.

Kolay tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu