ÇEYİZLİK KOLAY HAVLU KENARI MODELİ YAPIMI

Çok şık ve kolay havlu kenarı modeli

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için çok şık bir dantel modelini bugün göstermek istiyorum. Yapımı oldukça kolay olan bu havlu kenarı dantel modeli çeyizleriniz içerisinde çok şık duracaktır. Farklı renklerde dantel ipleri ile bu modeli yaparak havlu kenarlarını süsleyebilirsiniz.

Dantel modeli yapımı için öncelikle havlu kenarına gelecek uzunlukta küçük motifler yapılmış. Daha sonra yapılan bu motifler havlu kenarına eklenecek şekilde bir şeridin ucuna eklenerek güzel bir görünüm oluşturulmuş.

Havlu kenarı modeli yapımı gerçekten çok basit. Video içerisinde size verilen anlatıma dikkat ederseniz sorun yaşamdan kısa sürede harika bir dantel modelini ortaya çıkartabilirsiniz.

Burada dantel modeli yapılırken pembe ip ile modelin yapımına başlanmış. 8 tane zincir çekilip bir yuva yapıldıktan sonra bunun üzerine modelin kurulumu yapılmış. Dantelin orta kısmında pembe ip ile güzel bir model yapıldıktan sonra kenar kısımlarında beyaz ip ile kenar kısımlarındaki çiçek motifleri yapılmış. Bu şekilde bir motifin yapılışı tamamlanmış.

Hazırlanan bu motifler daha sonra birbiri ile birleştirilmiş. Video içerisinde bu motiflerin nasıl birleştireceği de açıklanmış. Daha sonra ise havlu kenarına gelecek şekilde birde bant yapılarak model tamamlanmış.

Havlu içerisinde olan renklere göre siz orta kısımda farklı renklerde ipler tercih edebilirsiniz. Bu şekilde çok güzel dantel modellerini ortaya çıkartabilirsiniz.

Çeyizlik kolay havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu