ÇEYİZLİK KALP MOTİFLİ HAVLU KENARI MODELİ YAPIMI

Çeyizler için kalp motifli havlu kenarı modeli

Yine çok şık bir havlu kenarı modelinin yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Kalp motifi ile yapılan bu havlu kenarı danteli çeyizler içerisinde çok şık duracaktır. Çeyiz hazırlıkları yapanlar dantel işi yapıp satanlar mutlaka bu modelin yapımına göz atmalılar.

Güzel bir kalp motifi ile yapılan bu havlu kenarı modeli kolay tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Modelin yapımı için sizlere verdiğim detaylı anlatıma dikkat ederseniz zorlanmadan modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Kalp motifli havlu kenarı modeli için Leylak marka 216 numara pembe ip kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış. Burada olduğu gibi pembe ip kullanabileceğiniz gibi farklı renkler de kullanabilirsiniz.

Burada öncelikle havlu kenarı yapımı için kalp motifleri yapılmış. Bu motiflerden havlu kenarına yetecek kadar yapılması gerek daha sonra yapılan bu motifler beyaz ip yardımı ile birleştiriliyor. Bu birleştirme sonrasında ise havlu kenarı için küçük kareler yapılarak şerit yapılıyor. Bu yapım aşamalarını öğrenmek için videodaki detaylı anlatıma dikkat etmeniz yeterli.

Çeyizlik kalp motifli havlu kenarı yapımı için yapılan kalp motifinde basit bir tığ işi tekniği kullanılıyor. Tığ ile dantel modeli yapmaya başlayanlar dahi modelin yapımın anlatıldığı videoya dikkat ederlerse zorlanmadan güzel bir dantel modelini ortaya çıkartabilirler.

Kalp motifli havlu kenarı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrY

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu