ÇEYİZLİK HAVLU KENARI MODELİ YAPIMI

İki renkli çeyizlik havlu kenarı modeli

Yeni dantel modelleri içerisinde en çok yapılan el işlerinin başında havlu kenarı modelleri geliyor. Özellikle çeyizler içerisine eklenen havluların kenarları süslenmeden çeyiz içerisine eklenmez. Havlu kenarı süslemelerinde de en çok dantel işlemeler kullanılır.ÇEYİZLİK HAVLU KENARI MODELİ YAPIMI

Bugün size yapımını göstermek istediğim havlu kenarı modeli tam çeyizlik bir model. Çok şık ve gösterişli olan bu modelin yapımı biraz zor ve zaman alıcı. Ama bittiğinde ortaya harika bir model çıkıyor.

Pembe ve beyaz renk dantel ipi kullanılarak yapılan çeyizlik havlu kenarı modeli 22 numara tığ ile yapılmış. Burada kullanılan renkler çok şık olmuş. Siz çeyiziniz için bu güzel havlu kenarı modelinden yapmak istiyorsanız farklı renklerde ipler kullanabilirsiniz. Bu şekilde birçok havlunun kenar süslemesini yapabilirsiniz.

Çeyizlik havlu kenarı modeline ilk baktığınızda modeli çıkartmakta zorlanabilirsiniz. Biraz değişik ve emek isteyen bir dantel modeli.

Havlu kenarı modelinin yapımına orta kısımdan başlanmış ve burada pembe ip kullanılmış. Daha sonra beyaz ip ile kenar kısımları yapılmış. Buradan sonra ise modelin asıl kurulumu ve en önemli kısmı olan küçük kare kutuların yapımına geçiliyor. Bu kısım ayrı bir şekilde işlenip daha sonra orta kısma ekleniyor.

Çeyizlik havlu kenarı modelinin detaylı yapımını öğrenmek için videoyu takip edin.

kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Çeyizlik havlu kenarı modeli yapımı biraz zor olsa da gösterişli bir model. Çeyiz hazırlıkları yapanlar bu modele mutlaka göz atmalılar. İlerleyen zamanlarda sizlere daha yeni ve daha basit modelleri göstermeye devam edeceğim.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.