ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı

Tığ işinden yapılmış olan dantel modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çok güzel çeyizler içerisinde dikkatleri çekecek olan havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Havlu kenarlarında hazır süslemeye kullanmak istemiyorsanız sizlerle sık sık gösterdiğim dantel modellerini yapıp havlu kenarlarına ekleyebilirsiniz. Özellikle çeyizler içerisinde renk renk havluların kenarına renkli dantel ipleri kullanarak yapacağınız danteller çeyizlerinizin daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Sizlere hem yapımı kolay olan hem de zor olan modelleri gösteriyorum Videolu anlatımları takip ederseniz çeşit çeşit dantel modelini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bugün göstereceğim çeyizlik havlu kenarı danteli iki renk dantel ipi ile yapılmış. Beyaz ve lila renkte kullanılan ipler 50 numara. Siz sevdiğiniz renkleri veya havlunuzun içerisinde bulunan renkleri seçerek güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Dantel modelinde öncelikle küçük çiçek motifleri yapılıyor. Burada lila ip ile bir yuvarlak yapılmış daha sonra etrafı yine basit bir şekilde tırabzanlarla işlenerek devam etmiş. Beyaz dantel ipi ile kenar kısımları yapılmış. Burada küçük çiçek motifleri hazırlanıp birbirine ekleniyor . Havlu kenarına gelecek uzunlukta çiçekler yapıldıktan sonra bu motiflerin alt kısmına kenar danteli yapılıyor. Bu şekilde dantel modelinin kenar bandı yapılıp model tamamlanıyor.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.