ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Kolay çeyizlik havlu kenarı dantel modeli

Daha önce sizlere değişik havlu kenarı modellerinin yapılışını sunmuştum. Bugünde yine güzel ve yapımı oldukça kolay olan çeyizlik havlu kenarı dantel modeli göstermek istiyorum.

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli için beyaz ve yavru ağzı renkte dantel ipleri kullanılmış. Kullanılan dantel ipleri Leylak markasının 338 numara ipleri. Dantel modelinin orta kısmında halka kullanılmış. Halkanın çapı 1 cm veya 10 mm. Tığ olarak ise 22 numara dantel tığı kullanılmış.

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı için önce halka kenarı doldurularak başlanıyor. Bunun için ise halkanın kenarına beyaz ip sabitlendikten sonra trabzanlar yapılarak halkanın etrafı doldurulmuş. Daha sonra ise diğer renkteki dantel ipine geçilerek modelin yapılışına başlanmış.

Bu şekilde dantel havlu kenarının uç kısımları yani halkanın etrafındaki kısımlar yapıldıktan sonra küçük yuvarlaklar yapılıp birleştiriliyor. Burada havlu boyuncu bu şekilde küçük motifler yapılıp birleştiriliyor. Bundan sonra ise beyaz ip ile modelin uç kısımları yapılıyor.

Buradan sonra ise diğer kısımlar yapılıp en sonunda havlunun uç kısmına yerleştirilecek olan beyaz ip ile olan kenar kısmı yapılıyor ve dantel modeli tamamlanıyor.

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı ilk başta size karışık gibi gelebilir ama videoyu takip ederek modeli yaptığınız zaman aslında çok kolay bir dantel modeli. Videoda yapılan anlatımı dikkatli bir şekilde takip ederseniz verilen detaylara dikkat ederseniz kolaylıkla modeli yapabilirsiniz.

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edin.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu