ÇEYİZLİK ÇOK AMAÇLI KULLANILABİLEN DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizler içerisine eklenebilecek şık ve gösterişli bir dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için çok şık bir dantel modelinin yapımını daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Bu çeyizlik dantel modeli oldukça şık ve gösterişli bir model. Çeyizleri için hazırlık yapanlar aşağıdaki video içerisinde detaylı yapım aşaması gösterilen bu modeli takip edebilirler.

Bugün sizlere vitrin örtüsü, sehpa örtüsü, masa örtüsü ve yatak odası danteli olarak kullanabileceğiniz çok şık bir dantel modelinin yapımını göstermek istiyorum. Bu dantel modeli kare bir şekilde yapılıp hazırlanabiliyor.

Tığ işi dantel modeli yapımı için burada Altınbaşak markalı ipten 50 numara kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış. Video içerisinde modelin detaylı yapım aşaması verilmiş. Her bir aşama tek tek anlatılarak modelin yapımı açıklanmış. Tığ ile dantel modeli yapmayı yeni öğrenenler videodaki anlatımı takip ederek bu modeli kolaylıkla yapabilir.

Dantel modeli yapımı için bir sihirli halka yapılmış ve üzerine modelin yapımına başlanmış. Modelin orta kısmı yuvarlak şekilde oluyor. Model belirli sıra işlenip daha sonra kareye dönüştürülüyor. Her bir motif yapıldıktan sonra diğer motif ile birleştirilerek büyük bir dantel modeli elde ediliyor.

Çeyizlik dantel modeli birçok yerde kullanabileceğiniz bir model olduğu için kısa sürede yapıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Dilerseniz danteller kategorisine göz atarak sitemizde daha önce sizlerle paylaştığım değişik dantel modellerini görebilirsiniz.

Çeyizlik dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu