ÇEYİZLİK BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI

Yelek modelleri için bugün sizlere tığ işinden yapılmış olan çok güzel çeyizler içerisine eklenebilecek harika bir tasarım göstermek istiyorum. Çeyizlik bayan yelek modeli yapımı için detaylı anlatım içeren videoyu aşağıda sizlerle paylaştım. Burayı takip ederek yeleğin yapımına dair tüm detayları öğrenebilirsiniz.ÇEYİZLİK BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI

Sizlere sık sık çeyizler içerisine ekleyebileceğiniz yeni ve farklı yelek modellerini göstermeye çalışıyorum. Daha öncede sizlere şiş örgüsünden ve tığ işinden yapılmış olan tasarımları göstermiştim. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar bu modellere mutlaka göz atmalılar. Bunun dışında örgü işi yapıp satanlar bu farklı modelleri incelemeli ve değişik örgü işleri yaparak bunlardan para kazanabilirler.

Tığ işi çeyizlik yelek modeli için burada Angora markasından Angora Naturel ip serisinden pudra renk bir ip kullanılmış. Bu ip Alize markasının klasik Angora Gold serisinin muadili bir ip. Dilerseniz elinizde ip varsa veya burada kullanılan ipi bulamıyorsanız Angora Gold ipini de kullanabilirsiniz. Tığ olarak 2 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz. Videoda 38 beden için yelek modeli yapılmış ve bunun için 2 yumaktan biraz fazla ip kullanılmış. 40-42 beden için yapacaksanız 3 yumak ip yeterli olacaktır.

Yelek modeli 38 beden için yapılmış. Video içerisinde verilen ölçüler 38 bedene uygun ölçüler. Ama el sıklığına göre yaptığınız yeleğin büyüklüğü değişiklik gösterebilir. Bu nedenle video içerisinde verilen ölçü detaylarına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Çeyizlik yelek modeli üç parça olarak yapılıyor. Burada önce 14 zincir çekilmiş ve bunun üzerine tığ işi ile yapılan lastik örgüsü yapılmış. Daha sonra model kurulumuna geçilmiş. Video içerisinde yelek modelinin yapımındaki tüm detaylar çok güzle bir şekilde açıklanmış. Zaten kullanılan model oldukça basit. Burada dikkat etmeniz gereken detay sayılar kol ve yaka kesimleri olacaktır. Buna dair tüm detaylarda video içerisinde açıklanmış.

Çeyizlik bayan yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@orenhanim

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.