ÇAYDANLIK ÖRTÜSÜ YAPIMI

Örgü çaydanlık örtüsü yapımı

Bugün biraz daha farklı bir örgü işini sizlere göstermek istiyorum. Bugün sizlere örgü çaydanlık örtüsü modeli yapım aşamalarını gösteren bir video sunmak istiyorum.

Çaydanlık örtüsünü bazı bayanlar sevmese de birçok bayan çaydanlığın sıcak kalması için kullanıyor. Burada size göstereceğim farklı ve şık model bence çaydanlıklar üzerinde çok güzel duruyor.

Bugün sizlere göstereceğim çaydanlık örtüsü modeli çok şık ve gösterişli bir model. Burada çaydanlık örtüsü yapılırken bebe yünü kullanılmış. Ama modelin asıl yapımında lif ipi ile bu model yapılmış. Siz istediğiniz gibi bir ip kullanabilirsiniz. Hatta elinizde kalan ipler ile güzel bir uyum yapıp bu çaydanlık örtüsünü yapabilirsiniz.

Çaydanlık örtüsü modeli yapımı için iki tane bebe yününden pembe yumak kullanılmış. Yeşil kısımlar için ise elde kalan yarım yumak bir ip kullanılmış. Bunun yanında süslemeler için ise sarı ipten küçük pofuduk çiçekler yapılmış.

Kullanılan ipin markası Ören Bayan Lux Bayb yünü ve tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Siz elinize uygun olarak bir tığ seçebilirsiniz.

Çaydanlık örtüsünün boyutları video içerisinde verilmiş ama siz isterseniz kendi çaydanlığınıza göre bir büyüklük yapabilirsiniz. Çaydanlık örtüsünün yapım aşamaları detaylı bir şekilde video içerisinde verilmiş. Çaydanlığınıza göre nasıl büyültmeler yapacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Çaydanlık örtüsü modeli yapım aşamalarını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu