ÇATAL İĞNE İLE TIĞ İŞİ DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizlik yuvarlak tığ işi dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için veya el işi yapıp satanlar için bugün harika bir dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Bugün göstereceğim tığ işi dantel modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak, görenlerin dikkatini çekecek olan çok şık bir model. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki iki videodan takip edebilirsiniz.ÇATAL İĞNE İLE TIĞ İŞİ DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün yuvarlak bir dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu dantel modeli sehpaların üzerinde kullanılabilir. Bu dantel modelininde birkaç tane yapıp birleştirebilir runner vaya masa örtüsü yapabilirsiniz. Bunun dışında model çok şık olduğu için ev içerisinde farklı alanlarda bu dantel modelini kullanabilirsiniz.

Çeyizlik dantel modeli yapımı için burada 50 numara beyaz ip kullanılmış. Birde dantelin en önemli kısmı olan yeri yapmak için çatal iğneye ihtiyacınız olacak. Tığ olarak ise 22,05 mm’lik bir tığ kullanılmış. Burada beyaz bir dantel ipi seçilmiş ama bu modeli renkli dantel ipleri ile de yapabilirsiniz.

Dantel modeli yapımına orta kısımdan başlanmış. Burada yapılan halka etrafına çatal iğne yardımı ile ilmekler alınmış. Daha sonra bu ilmeklerin etrafı örülmüş. Model bu şekilde ilerliyor diyebilirim. İlk video içerisinde bu şekilde dantel modelinin orta kısmı yapılmış. İkinci video içerisinde ise yapılan yuvarlak modelin kenar kısmının nasıl yapılacağı gösterilmiş. Bu şekilde dantel modeli tamamlanmış.

Tığ işi dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.