CARMEN YAKA FIRFIRLI YAZLIK BLUZ MODELİ YAPIMI

Tığ işi fırfırlı yazlık bluz modeli yapımı

Yaz aylarında kullanılabilecek örgü bluz modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün ise sizlere carmen yaka fırfırlı yazlık bluz modeli yapımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu bluz modeli çok şık ve gösterişli bir model.

Bugün sizlere bu yazın modasına uygun olan omuz hizasında harika bir bluz modeli yapımı göstermek istedim. Omuz kısmına eklenen fırfır detayları ile oldukça şık olan bu bluz modeli tığ işi ile yapılmış. Örgü işlerini yeni yapmaya başlayanlar dahi video içerisindeki anlatımı takip ederek bu bluzu yapabilir.

Fırfırlı yazlık bluz modeli yapımı için burada YarnArt markalı ipin Lilly modelli ipi kullanılmış. Bu ip 50 gramlık bir ip ve bu ipten 5 yumak kullanılmış. Tığ olarak ise 2.5 numara tığ kullanılmış. Yaz aylarına uygun olan farklı özellikteki ipler ile de bu bluzu yapabilirsiniz.

Bluz modeli yapımında yine güzle bir tığ işi modeli kullanılmış. Bu modelin yapımı ayrı bir video içerisinde gösterilmiş. Buradaki anlatımda kol altına kadar olan yer yapılmış. Video içerisinde özellikle kol ayrımlarının nasıl yapılacağı ve yaka kısmının nasıl yapılacağı detaylı bir şekilde açıklanmış. Aşağıda yer alan videoladan hem modelin yapımını hem de bluzun yapımını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Carmen yaka fırfırlı bluz modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımları takip edebilirsiniz.

Tığ işi örgü modelinin yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu