ÇAM DALI TIĞ OYASI YAPIMI

Tığ işi çam dalı tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarlarına yapılabilecek farklı oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çam dalı tığ oyası modeli yapımını göstermek istedim. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar çeyizleri içerisine ekleyeceği yazmaların kenarlarına farklı oya modelleri aramakta. Bende sizlere kolaylık olması açısından sık sık yeni oya modelleri bulup paylaşmaya çalışıyorum. Bugünde yine sizlere yapımı oldukça kolay olan yazma kenarında şık duracak bir model göstermek istiyorum .

Tığ işi oya modeli yapımı için burada yeşil ve yavru ağzı renginde oya ipleri kullanılmış. Yazmanız içerisinde bulunan renklere uygun olarak siz yeşil rengin tonuna ve diğer renkli ipinizin rengine karar verebilirsiniz.

Oya modelinin yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra yapılan motiflerin arasında yer alan pimpirikler yapılarak modele başlanmış. Bu pimpirikler yapılırken çam desenli motiflerin yapılacağı yerlerdeki direkler yapılmış.

Yazma kenarı oya modeli yapımı çok basit. Video içerisinde pimpiriklerin yapımı sayısı ile verilmiş. Nasıl yapılacağı açıklanmış. Aynı şekilde direklerin yapımı ve üzerindeki üçgen çam dalları modelinin yapılacağı çok güzel bir şekilde açıklanmış. Videodaki anlatım takip edildiği sürece tığ oyasını yeni yapmaya başlayanlar dahi bu güzel modeli yapabilir.

Çam dalı tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu