ÇAM DALI LİF MODELİ YAPIMI

Çok renkli çam dalı lif modeli

Güzel bir lif modelini daha bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken bu lif modelinin adı çam dalı lif modeli. Renkleri ile hemen dikkat çekecek olan bu lif modeli çeyizleriniz içerisinde göz dolduracaktır.ÇAM DALI LİF MODELİ YAPIMI

Değişik lif modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim lif modeli içerisinde farklı bir şekilde ilerliyor. Her sırada yapılan farklı tığ işi teknikleri ile çok güzel bir lif modeli ortaya çıkmış.

Lif modeli yapılırken yeşil, beyaz ve mor renkte lif ipleri kullanılmış. Siz istediğiniz renkte lif iplerini kullanabilirsiniz. Lifin yapımına yeşil ip ile başlanmış. Öncelikle 100 tane zincir çekilmiş. Çekilen bu zincirlerin üzerine ise model kurulumu yapılmış.

Yeşil lif ipi ile bir sıra tamamlandıktan sonra diğer ipe geçiliyor. Burada model kurulurken her sırada farklı bir işlem uygulanıyor. Ayrıca her sırada yapılan bu tığ işi tekniklerinin düzgün olması için video içerisinde verilen sayılara dikkat etmeniz lazım.

Çam dalı lif modeli beyaz lif ipine geçildiği zaman başlanıyor. Beyaz lif ipi ile hem trabzanlar hem de fıstık modeli yapılmış. Burada V şeklinde bir görünüm oluşturuluyor.

En sonunda ise mor lif ipi kullanılarak yine bir çam dalı görünümü oluşturulmuş. Her sırada farklı renkte bir lif ipi kullanılarak model yapılmış.

Çam dalı lif modeli yapımını öğrenmek için aşağıda yer alan videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.