ÇAM AĞACI MODELLİ POPCORN BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

Çam ağacı modelli bebek battaniyesi

Bebek battaniyesi için sizlere daha önce popcorn örneği göstermiştim. Bugün göstereceğim bebek battaniyesi modeli de yine popcorn tekniği ile yapılıyor.

Daha önce sizlere gösterdiğim popcorn bebek battaniyesi modeli kalp şeklinde yapılıyordu. Bugün göstereceğim model ise çam ağacı şeklinde yapılan bir model.

Çam ağacı modelli popcorn bebek battaniyesi çok kolay bir şekilde yapılan, basit tığ işi teknikleri ile işlenen bir model. Tığ ile örgü örmeyi bilen herkes kolayca bu battaniyeyi yapabilir.

Tığ ile yapılan bu battaniye modeli uygun renklerde ipler kullanılarak kız çocukları için de erkek çocukları için de yapılabilecek bir model. Buradaki örnek modelde gri, beyaz ve pembe ipler kullanılmış. Bu sayede kız çocuklarına uygun bir battaniye modeli olmuş. Her bir üçgen diliminde bir renk kullanılmış.

Çam ağacı modelli popcorn bebek battaniyesi yapımı için yapmak istediğiniz battaniye ölçüsüne göre zincir çekip başlıyorsunuz.

Popcorn modeli ilk sırada kurulmaya başlanıyor. Videoda popcorn modelin yapılışı için çok basit, güzel bir anlatım verilmiş. Buraya dikkat edin.

Zincir çekildikten sonra ikinci sırada trabzanlar yapılarak model ilerliyor. Popcorn modeli çok kolay bir şekilde yapılıyor. Sadece trabzan yapılırken küçük bir detay ekleniyor. Kesinlikle zor bir tarafı yok. Bu battaniyeyi en fazla bir hafta içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Çam ağacı modelli popcorn bebek battaniyesi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu