BÜYÜK ÇİÇEKLİ YENİ TASARIM HAVLU KENARI MODELİ

Havlu kenarı modeli için bugün sizlere video sahibi tarafından tasarlanmış olan oldukça şık ve çeyizler içerisine eklenecek havlularda oldukça dikkat çekecek bir dantel modelinin yapım aşamasını göstermek istiyorum.

Havlu kenarlarında süslemeler kullanmayı seviyorsanız mutlaka gösterdiğim dantel örneklerine bakmalısınız. Daha önce hiç dantel yapmamış olsanız dahi videolu anlatımları takip ederek öğrenebilir ve birbirinden şık dantel modelleri yapabilirsiniz.

BÜYÜK ÇİÇEKLİ YENİ TASARIM HAVLU KENARI MODELİ

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için burada beyaz, yeşil ve pembe renkte dantel yapımına uygun olan oya ipleri kullanılmış. İplerinizi seçerken havlunuzun içerisinde bulunan renklere uygun renklerde ipler seçebilirsiniz.

Dantel modeli yapımı için öncelikle beyaz ip ile küçük karelerden yapılan kenar danteli yapılmış. Bu kenar danteli havlu kenarının uzunluğu kadar yapılıyor. 30 tane zincir çekilip bu zincir üzerine küçük kare kutular yapılmış. İstenilen uzunluk elde edildikten sonra ise bu kenar danteli üzerine yine beyaz ip ile yuvalar yapılıp bunun üzerine kayalar yapılmış.

BÜYÜK ÇİÇEKLİ YENİ TASARIM HAVLU KENARI MODELİ

Havlu kenarı modeli için bu şekilde taban kısım ve kayalar yapıldıktan sonra kenar danteli tamamlanmış oluyor. Bundan sonra pembe ve beyaz ipler ile yuvarlak bir çiçek motifi yapılıyor. Bu çiçek motifinden iki tane birbirine birleşik şekilde hazırlanıyor. Bu şekilde kayaların arasına gelecek sayıda çiçekler yapılıyor.

BÜYÜK ÇİÇEKLİ YENİ TASARIM HAVLU KENARI MODELİ

Çiçeklerde hazırlandıktan sonra yeşil ip ile kayaların kenarları işlenerek devam ediliyor. Yapılan çiçek motifleri de kayaların arasına eklenerek devam ediliyor. arada kalan boş kısma ise yeşil ip ile yapraklar yapılıyor. Bu şekilde anlatılınca size zor gibi gelebilir ama videoda verilen anlatımı takip ettiğinizde zor olmadığını görebilirsiniz. Burada model aşama aşama ilerliyor ve detaylara dikkat ederseniz sorun yaşamadan modeli yapabilirsiniz.

Havlu kenarı modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@Elisiemekister

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.