BURGULU PONPONLU BEBEK BOTU YAPIMI

Burgulu bebek botu yapımı

Örgü işlerinde burgulu model oldukça fazla kullanılıyor. Bugün burgu modeli ile yapılmış değişik bir bebek botu göstermek istiyorum. Yeni doğan bebekler için bu bebek botu modelini yapmak isteyebilirsiniz.

Burgu modeli atkı, bere, kazak, hırka, yelek yapımında oldukça fazla kullanılıyor. Şiş örgüsü ile yapılan burgu modeli biraz emek isteyen bir model. Örgü işine yeni başlayanlar bu modeli öğrenmekte zorlanabilirler. Bu nedenle ilk başlarda daha basit işlerde bu modeli kullanmalılar.

Burgulu bebek botu modeli görünümün olarak çok farklı durmuş. Burgulu model botun bilek kısmında uygulanmış. Botun taban kısmında ise değişik bir taban yapılmış. Sanki iki farklı taban oluşturulmuş. Botun ön kısmında ise yine düz bir örgü işi kullanılmış.

Burgulu bebek botu için burada gösterilen boyut 0 ile 1 yaş arasındaki bebeklere oldukça uygun bir model. Siz isterseniz sayıyı arttırıp daha büyük bir bebek botu yapabilirsiniz.

Burgulu bebek botu yapımında önce üst kısım yapılmış. Daha sonra patik kısmı ve en alt taban kısmı yapılmış. Bütün bu parçalar ayrı ayrı yapıldıktan sonra birleştirme işlemi yapılmış.

Burgulu bebek botu modelinde kullanılan burgu modeli ile isterseniz takım yapmak için atkı ve beresini de yapabilirsiniz. Burgulu örgü modelini burada öğrendikten sonra isterseniz bebek hırkası, yeleği, ceketi gibi farklı örgü işleri de yapabilirsiniz.

Videoda detaylı anlatım verilmiş buradan modeli öğrenebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCwL3nK64L1QlmB3sg6hhhgQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu