BONCUKLU TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Tığ işi boncuklu oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapabileceğiniz şık ve gösterişli oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere boncuklu tığ işi oya modeli yapımını videolu anlatım olarak vermek istiyorum. Buradaki videoyu takip ederek kısa sürede bu oya modelini yapabilirsiniz.

Çeyizlik oya modelleri içerisine farklı ev göz alıcı modelleri eklemek istiyorsanız sizlere gösterdiğim oya modellerine mutlaka göz atmalısınız. Bugünde size yine çeyizler içerisinde dikkat çekecek olan bir oya modelinin yapımını göstermek istedim.

Yazma kenarına oya modelinin yapımı için önce çiçeklerin yapılması gerek. Bu çiçekleri yapmadan önce ipinize boncuklarınızı geçirmelisiniz. Ayrıca bu çiçeğin düzgün bir şekilde olası için halkaya da ihtiyacınız olacak.

Yazma kenarı oya modeli için çiçekler yazma kenarına yetecek şekilde yapıldıktan sonra bu sefer yazmanın etrafına tığ batısı yapılıyor. Üzerine ise örümcekler ve direkler yapılıyor. Bu sırada ise yapılan çiçek motifleri bu direkler üzerine ekleniyor. Burada bu şekilde anlatınca model size zor gibi gelebilir ama videodaki anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan bu oya modelini yapabilirsiniz.

Oya modeli yapımı için burada iki renk kullanılmış. Sizde bu şekilde iki renk ipler kullanabilirsiniz. Ayrıca aralardaki küçük çiçekler içinde yazma içerisinde bulunan renklere uygun ipler seçerek küçük çiçekler yapabilirsiniz. Bu şekilde renkli şık ve gösterişli bir oya modeli ortaya çıkacaktır.

Boncuklu tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu