BONCUKLU MEVLİT ÖRTÜSÜ OYASI YAPIMI

Mevlit örtüleri için boncuklu oya modeli yapımı

Yeni oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere boncuklu mevlit örtüsü oya modeli yapımını göstermek istedim. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Tığ ile yapılmış oya modellerini sizlere göstermeye devam ederken, yazma kenarına yapılabilecek oya modellerinin yanı sıra birde sizlere mevlit örtüleri için yapılabilecek oya modelleri de gösteriyorum. Daha öncede sizlere bu şekilde oya modelleri paylaşmıştım.

Bugün göstereceğim mevlit örtüsü oya modeli içerisine boncuklar eklenerek yapılmış olan bir model. Oya modeli biraz büyük. Zaten mevlit örtülerinin kenarlarında bu şekilde büyük oyalar tercih ediliyor. Burada açık mavi bir oya ipi kullanılmış ve bu oya ipi ile model çok şık olmuş.

Tığ işi mevlit örtüsü oya modeli 4 sıradan oluşan bir model. Burada her bir sırada bir işlem yapılarak yazma kenarı işlenmiş ve 4 sırada model tamamlanmış. Video içerisinde modelin yapımı ile ilgili tüm detaylar açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan kısa sürede modeli yapabilirsiniz.

Çeyizler içerisine ekleyeceğiniz mevlit örtülerini kenarına bu güzel modeli ekleyebilirsiniz. Seçtiğiniz mevlit örtüsü rengine göre sizde uygun bir oya ipi seçebilirsiniz. Oya ipine önce kum boncuklar geçirilmiş ve daha sonra ip kullanılmaya başlanmış.

Boncuklu mevlit örtüsü oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu